19 Nisan 2014 Cumartesi

Capitol-Altunizade Watsons ve Sephora alışverişim

Merhabalar, her makyaj malzemesini makyaj çantasına tıkıştırıp yanından ayırmayan, asla çantasında eksik etmeyen tiplerdenim ben de bir çok hemcinsim gibi ama makyaj çantamı kaybedince herşeyimin bir anda yok olacağını düşünemezdim :( Evet, maalesef ki sırt çantamdan makyaj çantam düşmüş ve ben farketmemişim bile :( Motorsiklete bindiğimde sırt çantamın ağzını sıkıca bağlamam gerektiğini, sadece kapağını örtmemin yeterli olmayacağını acı bir şekilde öğrendim maalesef. İçerisinde benefit porefessional, tüm makyaj fırçalarım, rujlarımın çoğu, allıklarımın neredeyse hepsi, eyelinerlarım (2 adet) aydınlık verici göz kalemlerim, kaş kalemim, nemlendiricim, güneş koruyucularım, bb ve cc kremlerim ve daha bir çok ürünüm yok oldu gitti ve ben  gerçekten çok ama çok üzüldüm. Çantamın içine nasıl olmuşsa dökülmüş olan lioele bb kremimi 1 eyelinerımı ve bir iki rujumu kurtarmış olmama yine de bir parça sevinmedim değil :). Mecburen ufak ufak tekrar ihtiyacım olanları almaya başladım. Bugün Altunizade Capitol AVM'ye uğradık ve denemedğim ama denemek istediğim Make up forever hd high definition foundation'nın 118-Flesh numarasını aldım birde watsons'a uğradım fondoten fırçası aydınlatıcı göz kalemi, kaş ve gözlerim için kullanabileceğim far ve fırça aldım. Daha önce kullandığım fırçalarımdam memnun olduğum için yine aynısını aldım ancak aydınlatıcı kalem ve farı ilk kez kullanacağım kullanmaya başladığımda ayrıca tanıtacağım :)

Make up forever hd 118-Flesh
Porefessional beklentilerimi karşılamamış olsa da yine de arada bir kullanıyordum ve kayboldauğuna çok üzüldüğüm ürünlerden biri. Sephoradan bir sample aldım. Yalnız anlayamadığım bir durum var. Mağazaya ilk giridğimde stand çalışanı bir arkadaşa önce porefessional sample sordum gayet soğuk ve tuhaf bir şekilde hayır yok  gelmiyor sample dedi. Şok oldum tavrına neyse dedim ve devam ettim fondoten için başka bir arkadaş ile görüştüm çok sağolsun inanılmas yardımcı oldu fikirler verdi bir kaç tüyo ile birlikte. Fondıteni aldıktan sonra kasadan ayrılırken yardımcı olanarkadaşa sordum sample (ilk sorduğum kızda kasadaydı) ona sormuşum gibi yok sample diyor, bana yardımcı olan bayan ise müdürüne mağazada olup olmadığını sordu ve ilginçtir olduğunu ve yerini öğrendi. Diğer kızın gözlerine bakarak sağdan bir dolap açtı ve sample alarak kibar bir şekilde bana teslim etti. İkiside çalışan, ikiside aynı işi yapıyor, ikisi de dükkan sahibi yada sample ile sorumlu olan kişiler değil. Birtanesi görevini hakkıyla getirien diğer ise kim olursa olsun karşısında  ki kişiye zorluk çıkarmaya çalışan tiplerden. Ve konu ise sadece bir sample :) Boyutu da böyle :)


 Küçük Watsons Alışverişim

 Marionnaud Fondoten fırçasından gayet memnunum, bb kremlerimi ve fondotenleri sürerken sünger ya da fırça kullanıyorum, ancak süngerdense bu fırçamdan (bir kaç fırça daha denemiştitm) çok çok daha memnunum.
Marionnaud fondoten fırçası
 
Marionnaud fondoten fırçası
  
Kaş ve göz farım ve fırçam, parlatıcım


Alix Avien daha önce hiç kullanmamıştım diye belirtmiştim, makyaj ürününün standında görevli olan bayan arkadaşın övgülerine dayanamadım ve far ve kalemi almaya karar verdim :) Ciddi bir makyaj yapmadım ama en azından ürünü gösterebilmek için yine de sürüp ekledim. Daha uygun bir kullanımda tanıtıcı olarak ürünleri yazacağım en kısa zamanda :)
Alix Avien pearly eyesshadow white


Flashlı çektim ışıltısı daha net görünebilsin diye :)
 Alix Avien 110numara tekli kahverengi kaş ve göz için kullanabileceğiniz göz farı.  Üstte kahverengi göz farı, alttaki ise parlatıcı.
Kaşlarımda farımızı, göz altımda da uyduruktan sürdüğüm parlatıcı :) Kaşımı taramadım bile bir an önce yazıp eklemek için. (söylememe gerek yok sanırım :))
Birde 6 liraya kasada satılan çanta boyu çok hoş kokusu olan bir parfüm aldım. Bahar kokuyor resmen tam mevsimlik :)


Eveeet dostlar kaybettiklerim için gerçekten çok üzgünüm çantam ile birlikte 1.5 maaşım gitti resmen :) Daha tanıtamadığım yazmaki steyip ertelediğim birçok ürünüm artık yok olsa da bundan sonra her aldığım ürünü mutlaka yazacağım ki değerini bileyim :):)
Kalın sağlıcakla :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme