4 Ocak 2015 Pazar

2014 Aralık Bitirdiklerim-Empties December 2014

Merhabalar efenim, Aldığım bir çok ürünü bir kaç kez kullanıp memnun kalmadığım için bıraktığımdan dolayı hiç bitenler yazısı yazmak nasip olmadı. Ancak bazı aldığım ürünleri sıralayıp bitene kadar kullanmaya karar verdim 2014 yılının son aylarında :)

Hello cutes! I never write about "empties". why? Because i never empties a product before. My skin is sensitive and i can't using everything. But i always shopping :p So I decided to finish some products which i choose. There are empties products for December 2014 :) 

Şimdi bitirdiklerime bir göz atalım bakalım neler varmış :)
Let's see what i used :)
1. Ürün Bioderma ABCDerm Foaming Cleanser Yüz, Vücut ve Saç Temizleme Jeli. Yaklaşık 5 ay önce almıştım, Aralık ayı başında kullanmaya başladım. İlk aldığım zaman 1-2 hafta kadar kullanmıştım ancak Aralık ayında kullanmaya başladığımda, sabah akşam kullandığım için 1 ayda kalanını da bitirdim.

1. Bioderma ABCDerm Foaming Cleanser Gel for face, body and hair .
I had bought  it 5 months ago!  I had started use it when i buy for 1-2 weeks but after 1-2 weeks i left it. I decided to use after 4 months :p I used it every morning end evevning for my skincare rutin. And it finished after 1 month...

Nedir özellikleri derseniz sayfasından olduğu gibi alıyorum açıklamasını.

 ABCDerm Foaming Cleanser, bebek ve çocukların hassas cildini temizlemek amacıyla, ABCDerm Dermatolojik Güvenlik İlkeleri’ne uygun olarak özenle üretilmiştir.

• ABCDerm Foaming Cleanser,  içerdiği nazik sürfaktanlar  (coco betain) sayesinde saçlı deri ve cildi tahriş etmeden temizler.

• Formüldeki nazik tansiyoaktif içerikler cildi nazikçe arındırıken, pentilen glikol cildi nemlendirir. Gözleri yakmaz.

• Dermatolojik ve oftalmolojik olarak test edilmiştir. Hipoalerjenik parfüme sahiptir.

• Yüksek cilt ve göz çevresi toleransına sahiptir.     

• Sabun ve alkol içermez. Paraben içermez, hipoalerjeniktir.


Product Details:
  • A body & hair foam wash for infants & children
  • Features a mild, non-abrasive cleansing base
  • Boasts an eye tolerance formula that does not sting the eyes
  • Respects the skin & hair balance of all skin types, even the most fragile
  • Leaves skin & hair soft, comfortable


Gelelim doğruluğuna;
Cildimi tahriş etmeden rahatlıkla kullandım ürünü, bir çok şeye alerjim olmasına rağmen gerçekten alerji kızarıklık vs sorunu yaşamadan rahatlıkla kullandım. Ancak göz yakmadığı pek doğru değil malesef. Gözlerime kaçtığında sabunların yaktığı gibi yaktı ve gözlerim kıpkırmızı oldu. Bu nedenle göz çevreme fazla yaklaşmadan cilt temizliğimi yaptım. Pentilen glikol ile cildi nemlendirdiği yazıyor... Cilt yapım karma, çenem ve T bölgem hafif yağlı diğer bölgeler de kurudur. Kuru olan bölgelerimi daha da kuruttu. Temizlik sonrası cildim fazlasıyla gerildi, hafif pullanma yaptığı için temizlik sonrası tonik vs nemlendirici Allah ne verdiyse sürdüm cildime :) . Kuru cilt tiplerine pek uygun olmadığını düşünüyorum. Ne kadar nemlendireceği belirtilmişse de kuru cilt tipine sahip olan arkadaşların kuruluktan pek hoşlanacağını sanmıyorum.

Yeah, it was pretty good for my sentsive skin, Im an allergic but i used in safe.  I wanted to try it for hurt or not to my eyes  :pBut it hurt my eyes. The product proiveds that never stingyour eyes thanks to forula.. its not right. 
So, my skin is combination skin, the product provides moisturizing skin, but  it dried my skin more. It was now good for my dry zone :/ After cleaned my face with this item, I apply more and more moistful cream and tonic to my skin because of it! I hought its not good for dry skins. 

Tekrar alırmıyıma gelirsek. Üzülerek (en azından uzun bir süre için ) Hayır diyorum... Aldığım (Kore ürünü) başka bir cilt temizlik ürününü kullanmaya başlayacağım şimdilik. Onunda yeterli bir süre kullandıktan sonra yorumunu sizlerle paylaşacağım...

Actually, I wont buy again (at least for a long time). I bought different celansing from Korean products. I will try it and share with you!

2. Pantene Kırık Saç Uçları onarıcı Serum. Kendisinden oldukça memnunum. Çok sevdiğim bir dostum sayesinde tanıştım bu ürün ile. Duş sonrası kuruttuğum saçlarımın uçları için, parmak uçlarıma iki pıt sıkıp güzelce yediriyorum uçlarına. Saç rengimi bir açıp bir koyulaştırdığım için uçları oldukça kırık ancak bu yağ sayesinde uçları oldukça sağlıklı görünüyor. Ayrıca ekstra ev yapımı maskeler de yapıp uyguluyorum saçlarıma. Ancak bu serum en azından duş sonrası hoş görünmeyen kırık uçları sakinleştiriyor gibi. Parlaklık veriyor canlandırıyor.
Tekrar alırmıyım derseniz eğer, Aldım bile :) Kesinlikle kullanmaya devam edeceğim bir ürün tavsiye ederim...

2- Pantene repair Serum for damaged hair ends:

This serum was bought to me as a gift by my friend. The serum is really works on my hair. This serum is serious about giving your natural hair the moisture and long-lasting shine you need.  After dry my hair,  i apply to my hair ends. My hair ends really damaged because of i changed my color  once a 2 months :/ I dont like to use same color for a long time...
Will i buy again? I already bought :p

3. Natur Vital Aloe Vera nemlendiricili Şampuan. Bu şampuan güzel hoş ama saçı ne kadar yıkarsam yıkayayım yağlı kalıyor gibi. Yumuşaklıktan ziyade saçım ağır ve yağlı oluyor. Bu ürünü ben pek kullanmadım.  Birkaç kez kullandım saçlarımda ki ağırlık ve çabucak yağlanma yüzünden devam etmedim kullanmaya ama sevdiceğimin kuru saç ve saç dipleri olduğundan o kullanıp bitirdi kendisi menun kaldı tekrar alacakmış :) Yağlı saçlara kesinlikle tavsiye etmem...

3- Nature Vital Aloe Vera Moisturizing Shampoo:
It was good but really oily!  I tried to clean from my hair after wash with it. I coudlnt rid my oily looks :S My hair is normal. Not oily or dry. But the shampoo made my hair reall heavy. I didn't like it. I gave it to my boy friend. His hair much more dry, so He liked it and used, and bought it again :)
If you have a oily hair DO NOT USE IT! :p


4. Ürün Diadermin Çift Fazlı Göz makyajı temizleyicisi. Bu üründen memnunum hala indirimden aldığım 2-3 dolu kutum var. Gözlerinizi yormadan zorlamadan temizlemenize yardımcı oluyor. Ancak yağlı yağlı oluyor gözleriniz. Elimdekiler bittiğinde Pure Beauty temizleme mendillerinden almayı düşünüyorum tekrar. Ancak yine de evde ve seyahatte yanımda bulunduracağım bir ürün kendisi. 1-2 senedir (arada farklı ürünler denesemde) vazgeçemediğim tek göz makyajı temizleyicim...

4. Diadermin Eye make up remover solution:
I love this item. I always use it for remove my eye makeup. you can clean eyes softly and easly with it. I bought 2-3 items when the prodıct sale.  I used Pure and Beauty make up remover wipes before. I loved it too. After i finish all of the solutions, i will buy the wipes again. I love both of them :)

5. Ürün Avon Little Black Dress Vücut Kremi. Kokusu çok hoş, cildinizi nemlendiriyor, yumuşatıyor ve misler gibi kokmasını sağlıyor :)  Bu serinin parfümüne bayılıyorum ara ara aldığım parfümdür kendisi, Vücut kremini yaz başında almıştım yarım bırakmıştım farklı bir ürün denemek için ve unutmuştum kendisini, Aralık ayında memnuniyetle kullandığım ürünlerden biri oldu.
5. Avon Little Black Dress Body Cream: 
the item smells nice, gives moisturized  and smoothed body. Actually, i love parfume of the series. I wanted to try it and i bought it but i forgot to use :p Overall, it was good and i can buy again.


6.Avon Kate's Word Pretty Fabulous EDT 50 ml parfüm. Çiçek ve meyve kokuları olan bir parfüm. Çiçek kokularının çoğuna alerjim var genelde şekerli parfümler kullanıyorum. Ancak alerjik herhangi bir sorun yaşamadım bu parfümde. Çok cici bir kokusu var. Kullandığımda minik bir kız çocuğu gibi hissetmemi sağlıyor bu parfüm. Elimdeki parfümleri bitirdiğimde tekrar alacağım bu sevimli parfümü :)

6. Avon Kate's Word Pretty Faboules EDT: 
Size is 50ml. Flowers and fruits give really fragrance ! I'm allergic for most of flowers and i always use candy parfume. But i didnt get any problem with this product. The item has a really cute and sweet. After i finish my all parfume maybe i can buy it  again... 

Şimdilik bitirdiklerim bunlar :) Yakın zamanda sizlerle saç dökülmesine engel olması sayesinde gönlümde taht kurmuş, saçlarımı güçlendiren ve canlandıran ev yapımı basit bir saç bakım video ve yorumu paylaşacağım. Şimdilik hoşçakalın :)
Thats it from now my empties:) I will share my experience about  "how you can stop to hair loss"   :) I find a homemade mask  for it and i stopped my hair loss. Wait for me guys!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme