1 Kasım 2013 Cuma

Makyaj Uzmanları; 1. Uzmanımız "Meejmuse"

Bir bayan olarak malum makyaj olmazsa olmazlarımdan benimde bir çok bayanda olduğu gibi :) Kendi çapımda genelde bir tarz tutturup yaptığım makyaj stilim var lakin gelin görünki sıradan bir makyaj fondöten pudra göz kalemi rimel allık :) Cildimle ilglili bir kaç problem ( benim dışımda kimse problem olarak kabul etmesede) nedeni ile leke kapatabilme saklayabilme vs diye araştırmalar yaparken bu makyaj olayında cidden uzman olan artık rutin makyaj haricinde cadılar bayramı makyajı, sevgili ile buluşma makyajı, iş makyajı, ev makyajı, sokak makyajı derken uzayıp giden listeleri olan, içimizden olan  insanlara rastladım internet denen bilgi deryasında. Bir çoğunu izledim ve beğendiğim, kullandığı ürünlerden henüz birçoğunu kullanamasamda en azından videoda gördüğüm kadarı ile memnun olduğum uygulama videolarının birkaçını paylaşacağım. Öncelikle bu işi ustalık edinmiş ayrıca yardım istediğinizde iletişime geçtiğinizde genelde yardımcı olmaya çalışan  Meejmuse nickli makyaj deneyimlerini paylaşan  genç Koreli arkadaşımızın videolarını ekleyeceğim. Videolar ingilizce lakin ürünlerin fondöten mi vs olduğu anlaşılıyor video altlarına anladığım kadarı ile kullanılan ürün sırasını yazmaya çalışacağım.

Bu paylaşım haricinde izleyip bu fondöten olur bu allık iyi göz kalemi hoşmuş o güzelmiş bu kesin olacak dediğim ürünlerden de deneyimlerimi yazarak sizlerle ayrı konular ile paylaşacağım.

İlk video günlük makyajını nasıl yaptığı ve hangi ürünleri hangi sıra ile kullandığı ile ilgili olacak :)

İlk ürünler ( turuncu olanlar) Korede ünlü ve pahalı marka olan Hera güneş koruyucu
2. olarak channel ve lancome fondöten kullandığını bu makyaj videosunda ise Lancome ürünü ile makyaj yapacağını söylüyor.
3. Olarak Bobbi Brown kapatıcı kullanıyor.
4. olarak markasını anlayamadım ama pudra kullanıyor.
5. kalem ile kaşlar dolduruluyor.
6. olarak far için primer kullandı (kullanmanızı tavsiye ediyor ve farkı farkedeceğinizi söylüyor)
7. Gözlere sıra ile seçtiğiniz renklerin tonlarına göre far sürüyor. göz kalemi ve rimel ile göz makyajını bitiriyor.
8. Krem allık ile yanakları renklendiriyor.
Veee son olarak tabiiki uygun ruj :)Sıradaki videomuz Smoky eyes yani dumanlı gritonlarında ki göz makyajı, kullanılan ürünlerin videoda yazdığı için eklemiyorum.
3. Videomuz  Günlük Okul makyajı naturelinden :)
4. Videomuz Uzun süre kalıcı fondöten ve makyaj uygulaması

Video sol üst köşesinde günlük rutin olarak bunları uygulamadığını ancak kendisine özel olan teknikleri paylaştığını yazıyor.


Meejmuse arkadaşımızdan ekleyeceğim videolar şimdilik bu kadar, daha fazla videosuna ulaşmak izlemek incelemek isterseniz eğer : 

facebook adresini isterseniz;twitter takipçisi olmak isterseniz;
https://twitter.com/meejmuse

İnternet sayfasını ziyaret etmekisterseniz;
http://www.meejmuse.com

Mail göndermek isterseniz;
meejmuse@gmail.com

Ürünleri temin edebileceğiniz siteler; www.wishtrend.com www.aliexpress.com
Tamamen uygulamaları birebir kullanmayacak olsak yada kullanamayacak da olsak en azından birkaç tüyo kaparız Mijung arkadaşımızdan diye düşünüyorum. Haydi bakalım bol şans diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme